RohlikCZ

Jak začít s Airsoftem?

Chtěl bych začít s Airsoftem a právě přemýšlím, jakou zbraň si koupit. Jelikož jsem ještě nehrál, nechtěl bych kupovat něco zbytečně drahého a potom už to jentak nechat válet. Potřeboval bych vědět jestli nevíte o nějaké zbrani od 500 – 1000,– Která by stála za to?

Odpovědi
Zbynas

Pokud budete hrát venku, tisícovka určitě stačit nebude. Nejlepší volbou bude plynovka nebo elektrika, rozhodně ne hopup. Doporučuji firmu ASG a asi nejlepší volbou bude CZ 75, případně nějaký Glock. Nebo bych zauvažoval po celokovovém obalu, přeci jen se hrává v drsném prostředí a plast nevydrží dlouho. Pokud budete hrát v menších vnitřních prostorech (ne žádné bývalé továrny, sklady, to je moc velké), pak hopup bude dostačovat, ale zase nebrat žádnou čínu, obal hopupu (ta plastová trubička) se za chvíli rozpadá na dvě části, tam kde je slitá. Pokud chceš začít s nějakou jebkou, přestane Tě to bavit hned na začátku a zbytečně Tě to odradí. Je to krásná hra. Můžeš mi napsat PM, můžu se někdy přidat :)
Doplňuji:
Zapoměl jsem dodat, musíš počítat s další investicí – ochranné brýle, bez nich bych rozhodně nehrál! A také je potřeba počítat s nějakým maskáčovým oblečením, pokud budete hrát v přírodě …

Questman

Brýle jsou rozhodně povinnost!
Podle toho jak se potíš si vyber správné, pokud méně (jsi na tom fyzicky dobře) tak si pořiď klidně třeba takové http://www.ar­mymarket.cz/tak­ticke-bryle-storm-3kusy-nahradnich-skel-d2980 ale pokud se při běhání hodně potíš (jako já :D) tak ber radši nějaké takového tvaru http://www.ar­mymarket.cz/bry­le-plastove-max-v2-bryle-pres-bryle-cire-max-d5630 (ale lepší kvality než tyhle), časem případně můžeš investovat i víc peněz do takových http://www.sa­fetyglassesusa­.com/ep01bk1-tsr.html ale už je to celkem pálka :/

Jestli na to máš jen tisícovku, tak nezačínej. Rozhodně si před koupí zbraně od někoho pujč třeba na jednu hru zbraň a uvidíš, zkus co nejvíc druhů zbraní. Pistoli si na hru nekupuj! Je to záložka a plnohodnotně se s ní hrát NEDÁ!, buď tě od hry odradí nebo si budeš sám sobě nadávat, že sis nekoupil AEG.

Takže shrnuto v bodech:

  1. Kup si brýle s certifikátem (cena min. cca. 300,–)
  2. Zahraj si pár kol s různými druhy zbraní
  3. Našetři si alespoň 3 litry
  4. Kup si zbraň (kterou si předtím vyber třeba podle rad a zkušeností zde -) www.airsoft-forum.cz/‎)
  5. Hraj, přiznávej každý zásah, petardy zapaluj a hned zahazuj, při příchodu „civila“ okamžitě přerušte hru a chovejte se slušně – nejlépe přátelsky a třeba si s ním i pokecejte, nenech si do zásobáku napadat jehličí, nenech se odradit prvním neúspěchem a bav se :)

Jiřina Praha

Vyhledej na netu team v tvém okolí a kontaktuj je. Airsoftáci ti rádi poradí, je to team hra kde se vše neustále testuje, navzájem půjčuje a rozebírá. Viz Zbynas 😉

mosoj

Já mohu poradit akorát prak.