Stříbrný

jak začít programovat?

Ahojte, učím se IT, ale teď jsem nemocnej, tak si říkám, naučím se aspoň trošku programovat :) poradíte prosím, kde začít, s čím, jak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Tahle otázka mě už taky mnohokrát napadla, a začal jsem s jazykem Lua, je to mimo jiné skriptovací jazyk. Díky tomu, jak je extrémně jednoduchý. Využití se dá použít potom v kombinaci s jinými jazyky. Ale na pochopení, jak se programuje to myslím docela stačí.
Jinak samozřejmě záleží Co chceš programovat.
Céčko má haldu využití a uděláš s ním vpodstatě cokoli, ale o to bude asi těžší se v něm naučit.
Dle mého názoru.

Další odpovědi:

Pokročilý

Osobně jsem začínal na HTML a posléze CSS (to ještě neni programování) a posléze plynule přešel na PHP. Tenhle postup má tu nevýhodu, že poměrně dlouho trvá, než se přes nutný základy (HTML, CSS) dostaneš k programování (PHP). Na druhou stranu, pokud se to dobře naučíš a k tomu přihodíš základní znalost nějaké databáze, JavaScript a nějakej ten „balast“ (jQuery, AJAX), tak velmi pravděpodobně budeš mít možnost se s tim v budoucnu docela dobře uživit.

Pokud chceš začít programovat rovnou, pak bych asi osobně volil C#. Je k tomu mnoho návodů a na YT různých tutoriálů. A to považuju za velkou výhodu.

Zlatý

programování není ani tak o syntaxi, teda jak psát příkazy, ale spíš o "uvažování" jak má program pracovat.

Pascal teď pomalu upada (jeho variace je Delphi)

Nejlepší by bylo C protože z C vychází Java, PHP, JavaScript

Zlatý

Jak? Hned!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.