huxa

jak začít programovat?

Ahojte, učím se IT, ale teď jsem nemocnej, tak si říkám, naučím se aspoň trošku programovat :) poradíte prosím, kde začít, s čím, jak?

Nejlepší odpověď
HakitoCZ

Tahle otázka mě už taky mnohokrát napadla, a začal jsem s jazykem Lua, je to mimo jiné skriptovací jazyk. Díky tomu, jak je extrémně jednoduchý. Využití se dá použít potom v kombinaci s jinými jazyky. Ale na pochopení, jak se programuje to myslím docela stačí.
Jinak samozřejmě záleží Co chceš programovat.
Céčko má haldu využití a uděláš s ním vpodstatě cokoli, ale o to bude asi těžší se v něm naučit.
Dle mého názoru.

Další odpovědi
RedC22

Osobně jsem začínal na HTML a posléze CSS (to ještě neni programování) a posléze plynule přešel na PHP. Tenhle postup má tu nevýhodu, že poměrně dlouho trvá, než se přes nutný základy (HTML, CSS) dostaneš k programování (PHP). Na druhou stranu, pokud se to dobře naučíš a k tomu přihodíš základní znalost nějaké databáze, JavaScript a nějakej ten „balast“ (jQuery, AJAX), tak velmi pravděpodobně budeš mít možnost se s tim v budoucnu docela dobře uživit.

Pokud chceš začít programovat rovnou, pak bych asi osobně volil C#. Je k tomu mnoho návodů a na YT různých tutoriálů. A to považuju za velkou výhodu.

Michal Kole

programování není ani tak o syntaxi, teda jak psát příkazy, ale spíš o „uvažování“ jak má program pracovat.

Pascal teď pomalu upada (jeho variace je Delphi)

Nejlepší by bylo C protože z C vychází Java, PHP, JavaScript

baghira

Jak? Hned!

veselator1

Několikrát jsem to zkoušel, ale vždycky jsem selhal. Nějaké základy jsem sice pochopil, ale jakmile mělo dojít na složitější věci, tak už jsem nevěděl jak jich docílit a právě na tom jsem vždy ztroskotal. Asi před rokem jsem potřeboval nový software do firmy. Možnost, že bych si ho ale naprogramoval sám jsem zavrhl okamžitě a raději jsem to svěřil do rukou odborníků, kteří se vývoji software na míru přímo věnují, konkrétně https://www.me­mos.cz/