lukas.lukas

Jak začít podnikat?

Myslím tím, když jsem dostal nápad, kterej chci vyrobit a normálně prodavat.. jedná se např. o elektronickou věc, na koho se pro výrobu obrátit ? Můžu s tím začít bez živnostenského listu ? A existuje nějaká spolehlivá půjčka pro podnikatele ? Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Začít můžeš bez živnostenského listu, nesmíš však prodávat. Po vyřízení živnosti můžeš začít podnikat. Pokud bude chtít půjčku, budeš muset zpracovat podnikatelský záměr. Pokud ho banka uzná za zajímavý, tak ti na něj i půjčí. I v těchto případech často bynky žádají nějaké záruky.

Další odpovědi
Pepa25

http://www.jak­podnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

S půjčkou je to ošemetné, chce to mít aspoň nějaké vlastní zdroje + pokud možno nějaké zajištění (ručení, zástavy atd.). Proto se začínající podnikatele také snaží podporovat stát, ale na podmínky každý nedosáhne:
http://www.cmzrb­.cz/produkty-a-sluzby/zaruka-za-uver-v-programu-inostart

McArthur

Záleží, co je to „elektronická věc“? Pokud to bude tvůrčí dílo, tak jej můžeš nabízet jako autor a ne jako obchodní či jiná firma. Jako autor díla nepotřebuješ nutně živnostenské oprávnění, ale na finančním úřadě se registruj a veď řádně svou daňovou evidenci, případně účetnictví, pokud se dostaneš na limit.

Jako „firma“ (živnostník) máš samozřejmě lepší možnosti pro uplatňování nákladů proti svým příjmům. Ale také více papírování.

S půjčkami je to asi tak, že na ně mysli jako na poslední možnost. V našem socialistickém zřízení se poohlédni po dotacích a pomocech od státu, EU, nejrůznějších fondech atd. a až jako poslední zvol komerční půjčku ideálně od banky.

brejlous

Zdravím, určitě musíš mít živnostenský list, bez něho nemůžeš soustavně vydělávat. Sám jsem začal podnikat před nějakým časem.

Ohledně půjčky doporučuji tento server: http://www.co­olpujcky.cz/srov­nani-pujcek

Projdi si půjčky a vyber si který ti vyhovuje nejvíc, dej však pozor na RPSN a na to kolik celkové splatíš. U půjček platí dvakrát měř, jednou řeš. Takže než se k něčemu upíšeš, tak si všechno dobře spočítej.

tyna.ryglova

Záleží, jak hodně chceš svoje podnikání rozjet. Já jsem chtěla podnikat naplno a vydělávat si tím, tak jsem si živnostenský list založila. Ohledně půjčky, ti mohu doporučit úvěr pro podnikatele od https://www.gen­tlemenfin.cz/u­very/uver-pro-podnikatele/ , který jsem měla na začátku svého podnikání také a celé půjčení peněz proběhlo bez problému.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.