Bronzový

Jak zachránit uložená data na USB disku,když není naformátovaný?

Zdravím,mám USB disk,na kterém mám nahraný seriál přes TV SAMSUNG.Problém je,že tento nahraný obsah nemůžu použít-uložit si ho např. v PC protože nebyl ještě zálohován.A logicky zálohováním všechna data z disku smažu.Bohužel ani na TV není možnost uložení obsahu např. na internetu.Nevím co mám teď dělat.PS:Mám Windows 7.Díky za odpověďi
Doplňuji:
USB nebyl ještě naformátován,a teď když to dám do PC tak to chce naformátovat.Jenže když to udělám,ztrátím nahráné soubory.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Otázka je trochu zmatená :)
Jestliže máš něco nahrané, musel být v minulosti disk zformátovaný. Mělo by stačit připojit jej k počítači.
Záloha a formátování nejsou jedno a totéž. Záloha je právě to "zkopírování jinam".
Doplňuji:
Bez naforátování je disk nepoužitelný, musel být naformátovaný. Zřejmě ale nějakým souborovým systémem, který Windows neznají, ze specifikace televize by se dalo zjistit, jaký to je. Můžeš ho zkusit připojit k počítači s linuxem nebo zařízení s Androidem.

Další odpovědi:

Partition, na kterou TV nahrává, je - pravděpodobně EXT2*) - a tu Win7 nevidí (proto chce USB formátovat).
Zkus si stáhnout a vypálit nějaké LiveCD Linuxu (např. odsud - http://www.linux.cz/ ), nabootovat z něj a připojit flashku - Linux EXT2 ´umí´. Nejsem si ale jist, zda ti půjdou nahrané pořady v pecku i přehrát - vyzkoušej to...
___
*) případně se koukni do manuálu k TV, jak formátuje partition pro nahrávání

Bronzový

Zkus R-Studio
Doplňuji:
Je to sice program určený přednostně na obnovu smazaných dat, ale měl by posloužit i pro tvé účely.

Stříbrný

Poptej se někoho z okolí, zda nepoužívá počítač s Linuxem. Ten přečte i exotičtější souborové formáty, které Win neznají.

Pokročilý

Nemůže to před vložením do PC v té televizi vypálit na DVD? Já jenom hádám. Nemám zkušenost s tímto nahráváním. Ale jak píše mowla, tak W7 tento formát neznají.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.