jak zabránit rušení nočního klidu?

Dobrý den, prosím Vás o radu. Jsem v pronájmu v jednom byte, který se nachází v areálu, kde jsou různé firmy a provozovny. A jedna taková provozovna se nachází pod bytem, kde bydlím. V této provozovně se připravují pokrmy v brzkých ranních hodinách a někdy už i o půl noci a ty pak v ranních hodinách někam rozvážejí. To že tam vaří mi vůbec nevadí, ale vadí mi, že zrovna v tuhle dobu tam musejí klepat maso a sekat kosti nebo něco takového. Už jsem o tom několikrát mluvil s lidmi, kteří ty byty mají na starosti. Rekli mi na to, že se s tím musím smířit. Nabídli mi sice malou slevu na nájmu, ale já bych se raději chtěl v klidu vyspat. Děkuji předem za rady a odpovědi.

Nejlepší odpověď
fcoop

Pochybuji,že kvůli vám zruší provozovnu.Vezměte slevu,nebo se odstěhujte.
Bohužel,je to tak.
Mimochodem – to vás nic nenapadlo – při nastěhování se ?

Další odpovědi
Vojtěch

Na tvém místě bych si našel jiný podnájem. Ušetříš si pár šedých vlasů na hlavě. Firma je ráda, že funguje a kvůli tobě nezačne fungovat jinak. A pokud si pronajímatel bude muset vybrat mezi tebou a lépe platící firmou, vybere si firmu. Byl by to dlouhý, únavný a pravděpodobně zbytečný boj, který by ani jedné straně nic dobrého nepřinesl. A nemá cenu zůstávat někde, kde by ti to drásalo nervy, ikdyby to mělo být s extra slevou.

aramah

V dnešní době není problém si koupit byt.
Vybrat lokalitu která vyhovuje.
K pronajmutí byty jsou také.Co dodat hodně štěstí s výběrem jiného bydlení.

Ella

já když spím, tak mě nic nevzbudí… na vašem místě bych brala slevu a časem si zvykla.
Pokud si nedokážete zvyknout, odstěhujte se, jiné řešení není…