Džorž

Jak zabránit ptákům rozhrabování záhonů a hlavně kůry?

Odpovědi
Lamalam

Napadá mě jedině ochranná síť.

anonym

Jedině mechanicky

  • buďto ohrazením daných ploch plůtky (dřevěné, plastové…)
  • nebo instalací sítí nad tyto plochy

Případně můžeš nainstalovat nějaké ´plašící´ mechanismy, dobrými odpuzovači jsou pak kočka či pes na zahradě.

www

Pokud nemáte na zahradě kočku, prodávají se na ochranu před ptáky sítě:
P.S: jiným způsobem ptákům v rozhrabávání nezabráníš, hledají tam totiž potravu.
Doplňuji:
Ještě mne napadlo vyzkoušet volně rozvěšené fábory či CD disky, to by mohlo pomoci alespoň na čas (pokud na to nejsou v lokalitě ptáci ještě zvyklí).

Zdroj: www.florapark­.cz/sit-ochrana-ptaci-5x5m-abn.html

abendsbrot23

Nevím, zda by to pomohlo, ale co zkusit postavit krmítko? Třeba by je pak přestalo bavit hledat potravu v záhonech.

postcd

hledej: zahradní folie, zahradní textilie

Emefej

Dej tam síť, nebo vycpaného dravce.