Jak zabránit mlžení čelního skla z vnitřní strany ?!

V tomto čase, kdy je teplota pod bodu mrazu, se mi velmi mlží i namrzá čelní sklo. Po zapnutí větráku na plný výkon uplyne dlouhá doba, kdy můžu s autem bezpečně vyjet. Je nějaký chemický nebo jiný prostředek, který by zabránil tohoto problému ?!

Nejlepší odpověď
Dochy

Existují prostředky, které tomu mají zabránit. Měl jsem tu čest s něčím, co se nastříká na čisté, suché sklo a rozleští (a hrozně to smrdí). Výsledek ale byl dost sporný.

Další odpovědi
zjentek

glycerol- kosmetický najdeš v lékárně
Doplňuji:
Na trhu je dnes široká nabídka ruzných přípravků s kombinovaným čistícím/protim­lžícím, případně ještě antireflexním a antistatickým účinkem. Některé jsou určené speciálně na paintballové masky, jiné na klasické dioptrické brýle, průzory hokejových, motocyklových přileb, skla automobylů, okna, potapěčské brýle, taktické brýle i plynové masky. Základní složení většiny z nich je ale dnes téměř identické, protože všechny řeší vpodstatě tytéž problémy a musí dnes také počítat se stejnými materiály – polykarbonáty. Hlavní složkou je zde glycerin nebo glycerol, které pohlcují vlhkost. V nouzi je proto lze celkem úspěšně nahradit naředěným (v poměru 1:2 až 1:5) dětským šamponem, mýdlovou vodou, nebo i zubní pastou – které nedráždí oči a tyto látky rovněž v té či oné míře obsahují, jako zvláčňující složku.

Většina těchto přípravků vám když nic jiného minimálně pomůže sklo dokonale vyčistit od mastnoty (po zásahu), což samo o sobě není k zahození, protože špinavé sklo je k mlžení daleko náchylnější a nečistoty pochopitelně sami o sobě omezují viditelnost. Z hlediska ochrany proti mlžení lze ale od běžných přípravků realisticky očekávat pouze jeho oddálení nebo zpomalení. Podle zkušeností tenký film protimlžícího přípravku zaručí nerušený výhled tak maximálně na 10–20 minut, potom už nebude mít větší efekt.

stear

Existují sáčky buď na palubní desku nebo pod zadní sklo, které pohlcují vlhkost. Bohužel si zrovna nevzpomenu na název. Zkusit se optat.

cukrar

Pokud máte klimošku, zkuste si nejdříve pustit chladný vzduch na okno, a až se topení ohřeje (5 minut) přepnout na teplo.

Heřman

nevím co je na tom pravda ale dvojitá skla se nezamlžují a ani nezamrzají, tak nevím jo

Lumidek

Já si dávám na palubní desku obyčejné noviny, které pohlcují vlhkost a většinou to funguje.......nebo není na vnitřním okně aspon taková vrstva.