Elssir

Jak zabránit malému dítěti v hraní některých počítačovýh her?

Je mi 18 a mám desetiletého bratra. Jelikož na Pc mám hry typu: Fear 2, Assassins creed (1;2;3) Call of Duty, Skyrim, Fallout, Left 4 Dead apod. Prostě hry nevhodné pro malé dítě. Bohužel je tajně hraje a když jsem na to přišel a zakázal mu to vydupal si povolení u rodičů, kteří mě seřvali a řekli ať mu to dovolím. Jde to nějak bloknout?
Doplňuji:
ono mě osobně je to celkem jedno. problém je pak s těma následkama. Celý den hraje Left4dead a pak večer je vyklepanej trachy a brečí, že jsem ho strašil.A potom mi nejčastěji zlikviduje nebo smaže moje profily nebo něco přeinstaluje atd. Prostě mal otravné dítě a rodiče, který mi ho nechávají na krku s tím, že ho nemůžu ani trochu srovnat. A potom viděli jste dnešní generaci 7–12 let? To sou samý Iphony, Ipody, Tablety, X-boxy playstationy atd. Pořád jen něco hrajou a mají tuny věcí, které ani nejsou pro děti. Bože, kam ten svět spěje?

Nejlepší odpověď
led

Vytvorte si Hide adresár (neviditeľný) prístup len cez vaše heslo a zakázané programy nainštalujte doňho.
Iná možnosť hrať ich pomocou usb kľúča – jednoduché riešenie presunúť (nie prekopírovať) na usb kľúč štartovací .exe súbor (na disku tento súbor nezostane a čo nie je disku akoby nebolo. Keď chcete hrať, vrátite (prekopírujete) ho do adresára s hrou a po skončení hry jednoducho z disku odstránite (aj z koša). Súbor je naďalej zálohovaný na usb kľúči a kľúč uschovaný.
Snáď malý brat (veľmi by som neverila, niektorí strčia do vrecka aj známeho Mitnicka) ešte nie je skúsený hacker, aby sa tam dostal, alebo zohnal si chýbajúci súbor…
Čo nevidí – nehľadá.
hacker Mitnick:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ke­vin_Mitnick
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-muzu-na-pocitaci-zamknout-soubor

Další odpovědi
Alesh

Udělal bych mu vlastní účet, kde bych mu zakázal instalovat věci na komp. Hru si nainstaloval jen pro sebe a nazdar bazar.
Na druhou stranu, když to rodiče dovolí, tak proč to řešíš? Oni ho vychovávají primárně, jestli si myslí, že je to pro něj dobré, tak co?!

Fyzik

Sám jsem byl takovým dítětem (ZX Spektrum, DOS, Win 95) a vím, že rodiče toto zanedbávají a člověk pak z toho má zbytečně zkažené dětství. Vlastní účty v rodině (s různými právy) by měly být samozřejmostí, windows to plně podporuje. Promluv si s rodiči vážně, bez afektů, rozumně, oni to pochopí.

RyuzakiKate

To zní jako pěknej spratek. Chtělo by to trochu respektu, jako malá jsem byla z táty podělaná až za ušima a povolil mi jen hodinu hraní denně, a to pouze hry, které mi schválil, sám nainstaloval a poté spustil. Hrála jsem třeba Harryho Pottera, Raymana, Tonic Trouble, Růžového pantera, zkrátka vtipné skákačky, které miluji dodnes. Rodiče by měli být přísnější a ke všemu je to tvůj počítač, kdyby ti tam ten špunt natáhl nějakej virus, tak za to můžeš snad ty? Jak říká led, neviditelný adresář nebo s tím přesunutím .exe souboru. Anebo můžeš mít počítač vypnutý a ať si hošánek najde jinou zábavu. Středobod vesmíru přece není jen počítač…
Upřímně tě lituju, na tvém místě bych mu už jednu vrazila a rodičům taky :)) Jó, to je ta volná výchova, když dneska vidím malé děti s táákhle velkou plackou u ucha, je mi dost smutno… Co z nich pak vyroste? Na svůj nízký věk (18) si tohle všechno plně uvědomuji a bohužel jsem pak za idiota, když nemám ajfoun, fejsbůk a podobný nepotřebný sra*ky… a hrozně ráda tohle kritizuju!

Fienir

Hry rozvíjejí mysl a schopnosti člověka, ale neměl by to být jediný zdroj zábavy.

led

Malá poznámka, ak by ste štartovací súbor len premenovali (napríkla pridaním jedného znaku, ostal by síce na disku, ale deti sú vynaliezavé, mohol by na to dojsť.

huxa

mám naprosto stejný problém…