hippeace

Jak zabránit chrápání po požití alkoholu? a co způsobuje chrápání obecně?

Doplňuji:
jej pardon ja to nepiju ale tata jo to chrápání je nesnesitelný! to mi ujelo :( chtěla jsem tam dát zdraví obecně

Nejlepší odpověď
beluška

V lékárně jsou přípravky, jako spray do krku a jiné proti chrápání,vím, že to docela funguje, pak také operativní zákrok.

Další odpovědi
hanulka11

hlavně jako dítě nepít alkohol

protože další otázky jsi zařadila do /děti …/podle toho usuzuji

Alkohol působí na centrální nervový systém, prohlubuje spánek, zvyšuje uvolnění svalů, a tím i chrápání.

Alkohol má sklon snižovat aktivitu svalstva v horních cestách dýchacích, takže ty svaly, které stabilizují hrtan, mají větší sklon k vibracím a zhroucení

http://zdravi­.doktorka.cz/ra­dy-proti-chrapani/

Elile

na chrápání doporučuji roztahující pásky Coldrex na nos, nalepí se a rozšíří dutinu, takže může lépe dýchat, vím to z vblastní zkušenosti..