Pokročilý

Jak zabránit bolesti zápěstí při používání PC myši?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkus:
- podložit si zápěstí měkkou (teplou) podložkou (něco takového - http://www.inpap.eu/… )
- držet zápěstí v teple
- procvičovat
___
Pokud to nepomůže, navštiv ortopeda.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Gelová podložka - nadzdvihne zápěstí a zabraňuje tak nepřirozenému napětí šlach. Mně to pomohlo.

Zdroj: https://www.alza.cz/hama-gelov a-podlozka-pod-mys-cerna-d2568 21.htm

Bronzový

Záleží co je zdrojem bolesti? Šlachy nebo přímo kloub? Obyčejně platí, že by jsi měl mít ruku podepřenou na nějakým opěrátku nebo celou položenou na stole. Pokud máš jen ruku na myši a zbytek ruky ti plandá, tak to určitě není dobře.

Zlatý

Když mě začne bolet zápěstí nechávám jej na chvíli
odpočinout, protože mám pravé už operované a po
oddychu se opět vrátím k práci anebo si ho stáhnu
obinadlem podložku gelovou mám trochu mi pomáhá.

Zlatý

Ruka s myšou musí byť v neutrálnej polohe, tj. nesmiete cítiť váhu ani myši ani samotnej ruky. Prax ukázala, že myš v dlani musí vodorovnou priamkou smerovať k lakťu, pričom zápästie je podoprené gelovou podložkou, alebo iným pružným materiálom. Mimo toho treba občas myš pustiť a zápästie krúživým pohybom rozcvičiť a rozprúdiť krv.

Zlatý

Jak píše Reezo, já mám širokej stůl, celá ruka leží na stole (myš až skoro pod monitorem), a denně ať už v práci nebo doma, dělám na počítači někdy i 16 hodin denně, a zápěstí ani ruka mě nikdy nebolela.

Pokud máš opřenou jen dlaň s myší a zbytek ruky ve vzduchu, tak vlastně tlačíš zápěstím proti desce stolu, tak je logické že po několika hodinách vyvíjení tlaku na zápěstí tě bude bolet. A možná i hřbet ruky a možná i prsty, protože je to ohyb ruky, máš tam cévy, nervy a kdejaký další harampádí, a to si všechno utlačuješ na malý ploše. Když si natáhneš na stůl celou ruku (od loktu), tlak se rozloží a zápěstí bude ve vzduchu. Pak nemá co bolet.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.