melissa174

Jak zabránit bolestem hlavy?

Mívám problém s tím, že mě zničehonic začne bolet hlava. A vůbec netuším, čím to je. A rozhodně se mi to dříve nestávalo. Je to třeba několikrát za týden, někdy i vícekrát za den, ale nemusí to být každý den. Objevuje se to různě. A doba je taky povětšinou různá, někdy je to ráno, někdy třeba večer. Co s tím?

Nejlepší odpověď
anonym

Dodržuj základy ´zdravé výživy´ – přiměřeně jez a pij (případně kompenzuj následky ´nevhodného´ chování – např. při pití alkoholu pij vody více). Přiměřeně se oblékej.
A pokud to nepomůže, navštiv lékaře – bolest hlavy může mít tolik příčin, že ti – v podstatě, bez vyšetření nelze odpovědět…

Další odpovědi
marci1

Zkus se jít projít ven na čerstvý vzduch. Kyslík je zázračný ! 🙂

Emefej

Univerzální příčina bolestí hlavy neexistuje, nemůže proto existovat ani univerzální rada, jak jim předcházet. Běž k doktorovi.

pokazdejinak

a piješ dostatečně? bolesti hlavy mohou být různého původu, pokud jsi u sebe žádnou konkrétní nevysledovala, tak pomůže nejlépe lékař

nejčastější důvody jsou nevyspání, počínající rýma (chřipka), zablokovaná krční páteř, někdo je citlivý na změny tlaku (a počasí), někomu může migrénu nastartovat cukr nebo alkohol

Lamalam

Mohl by pomoci dobrý pitný režim, alespoň na některé bolesti. Jinak raději k doktorovi.