Zlatý

Jak zabrání včelař včele, aby tam letěla ?

To jsou mně vjeci. Jak zabrání včelař včele, aby neletěla na takto ošetřené pole. Český med nebo cizí. Prašť jako uhoď.

https://www.stream.cz/…

Zabránit tomu nejde, podle některých je to neškodné. No nic, tak proč se to hlásí včelařům ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mít včely zavřené v úlech, je přechodné řešení.

Nevím, zda je to možné, aby chemie nebyla dostupná každému a měla svá pravidla pro použití. Aby chemické ošetření rostlin na polích poskytovaly za úplatu jen vybrané firmy, které budou mít certifikát.

OÚ nebo MěÚ by dělal koordinátora mezi včelaři a firmami, které chemii používají - kde jsou nasazeny včely, kde tedy stříkat nebo nestříkat. Využít i počasí.

Další odpovědi:

Zlatý

Tomu zabránit nelze. Jedině pokud by včely uzavřel v úlu. A to nelze na delší čas. Toto by měli ovlivnit spíše zemědělci a buď nepoužívat a nebo co nejvíce v době kdy včely nelétají./ Když klesne teplota dlouhodobě prší a pod.

Stříbrný

Pořad pana Tuny je pouze bulvár, většina postřiků je pro včely neškodný, aplikace nebezpečných a zvlášť nebezpečných postřiků se musí hlásit na OÚ, kam je i včelař povinnen nahlásit svoje včelstva. Nebezpečné postřiky se smějí používat pouze po denním ukončení letu včel a nesmí se aplikovat na kvetoucí porost, což je, mám dojem, 7 kvetoucích rostlin na 1m2 včetně plevelů.

Doplnění: hlasí se pouze postřiky nebezpečné a zvlášť nebezpečne pro včely, je to v případě úhynu včel, aby byla dohledatelnost. Zemědělec si na OÚ zjistí, jestli má v okruhu 5km okolo pozemku včelstvo, pak musí dodržovat tyto podmínky, pokud včelstvo v okruhu 5km není, může stříkat i v době letu včel.

Bronzový

tak tomu nezabrání, jen může umístit úly poblíž kvalitního zdroje a včelka to nahlásí kde je blízký kvalitní zdroj

Diskuze k otázce

Stříbrný

Hykam

annas: Každý, kdo aplikuje postřik, musí mít osvědčení pro nakládání s chemickými přípravky, bez totoho osvědčení prodejce chem. prostředků NESMÍ prodat přípravek ve větším balení, než je určeno pro zahrádkáře a pod.

Zlatý

annas

Díky. To nevím. Jen jsem tak uvažovala.

Můj děda byl včelař, ale tehdy se neužívalo tolik chemie.

Zlatý

annas

Díky. To nevím. Jen jsem tak uvažovala.

Můj děda byl včelař, ale tehdy se neužívalo tolik chemie.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.