Salio

Jak zablokovat taková ta čísla která Vám nabízí tablety a iPady za 1 SMSku?

Mám T-Mobile

Odpovědi
nikolqa.o

Telekomunikační zákon 151/200 Sb. říká:

„Poskytovatel veřejné telefonní služby je povinen na žádost jeho účastníka na jeho náklady zajistit službu identifikace zlomyslných nebo obtěžujících volání, a to zpětně u konkrétních volání, která účastník označí jako zlomyslná nebo obtěžující, nejpozději však do dvou měsíců ode dne uskutečnění takového volání.“

T-Mobile tohle dělá a dokonce se dá telefonní číslo i zablokovat. Je to ovšem zpoplatněno částkou 476 Kč vč. DPH. ( rok 2009 – možná se to změnilo )..

Jinak některé telefony ( Samsung, LG a starší Nokie ) mají v sobě obsaženou funkci pro blokování čísel ( nusí se pohledat na internetu podle typu telefonu ).. Pokud ale máte mobil s operačním systémem, dají se do něj stáhnout aplikace, které blokování čísel umožní..

OS Symbian – aplikace MCleaner ( funguje výborně ) nebo Handy Blacklist verze 1.01
OS Android – aplikace GBlocker, Avast Mobile Security ( lze nastavit blokování třeba jen mezi určitou hodinou ), Call Filter
OS Windows Phone ( mobil Nokia Lumia ) – GDR2/Ámber a aktualizovanou utilitu extras

ivzez

Zavolejte si na zákaznickou linku T-mobile (4603 zdarma),
proklikejte se k operátorovi a nechte si k číslu nastavit
zákaz využívání čísla pro marketingové účely.

Mám to nastaveno už asi 4 roky a funguje to.