tasiri

Jak zablokovat spamera?

Spamuje a spamuje do komentářů a já trpělivě blokuji jeho nové a nové IP. Existuje nějaký program (nebo hack), kterým by se dal zablokovat veškerý přístup toho člověka na mé stránky?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud umí měnit IP tak zablokování nedosáhnete.

Pozor na blokování IP. Pokud použije anonymizer, tak zablokujete přístup i ostatním uživatelům, který anonymizer používají legálně a nevím zda je to právně čisté, bloknout anonymizer

Další odpovědi
anonym

existuje jednoduchý způsob, stačí jen vybavit formulář pro odeslání jakéhokoliv obsahu na vaše stránky ověřovacím kódem captcha … například http://www.go­ogle.com/recap­tcha

implementačně jednodušší způsob, přesto neméně účinný způsob je využití češtiny jako obrany. Přidáte do formuláře otázku „napište slovy číslovku 5“