Bronzový

Jak zablokovat na netu určité stránky, aby se na ně už nedalo dostat? Jde to vůbec?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

K čemu to chcete? Existuje velké množství t. zv. rodičovských zámků. Pro děti neúčinné, pro rodiče potupné.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud máte u počítače nějakou krabičku (router/modem/AP), tak to můžete blokovat pro všechny připojené počítače. Někde byste měla mít položku Firewall a tam nějaký adress/ip blocker. Tam stačí zadat adresu nebo IP adresu té stránky. Kdyžtak mi napište zančku a model té "krabičky".

Pokud nic takového nemáte u počítače, tak můžete zkusit blokování přes soubor hosts, který najdete v Tento počítač- Disk C: \WINDOWS\system32\drivers\etc. Ten soubor otevřte v poznámkovém bloku a podle vzoru tam napište stránku, kterou chcete blokovat a zmáčkněte tab a napište tam 127.0.0.1. Tím dojde k přesměrování na lokální počítač a zobrazí se bílá stránka (nebo 404-nenalezeno).
Další možností je si nainstalovat nějaký program, vynikající zkušenosti mám s Windows Live Zabezpečení rodiny, který je součástí balíku Windows Live Essentials.

Nebo některé antiviry či komplexní bezepčnostní balíky (takové ty Internet Security apod.) nabízejí blokovačku stránek, tak můžete vyzkoušet i to.

Ale vězte, že blkování stránek pomocí programů jde snadno obejít - dítě si stáhne Live distribuci linuxu, nabootuje a může surfovat. Spolehlivější je právě blokování přes tu "krabičku"...

Bronzový

Jde, na googlu máš dost návodů.

Zlatý

Mám osobní zkušenost s Norton Online Family, zkuste ho. Můžete si tam zadat konkrétní stránky, které mají být blokované, také můžete nastavit čas, po kterém se přístup na net vypne a spousta dalších funkcí. http://www.lupa.cz/…
Jde to i jinými způsoby, se kterými nemám zkušenost, jen jsem našla něco na netu
http://rubes.eu/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.