dagry

Jak zablokovat na netu určité stránky, aby se na ně už nedalo dostat? Jde to vůbec?

Nejlepší odpověď
Hlada

K čemu to chcete? Existuje velké množství t. zv. rodičovských zámků. Pro děti neúčinné, pro rodiče potupné.

Další odpovědi
Bedy

Pokud máte u počítače nějakou krabičku (router/modem/AP), tak to můžete blokovat pro všechny připojené počítače. Někde byste měla mít položku Firewall a tam nějaký adress/ip blocker. Tam stačí zadat adresu nebo IP adresu té stránky. Kdyžtak mi napište zančku a model té „krabičky“.

Pokud nic takového nemáte u počítače, tak můžete zkusit blokování přes soubor hosts, který najdete v Tento počítač- Disk C:\WINDOWS\sys­tem32\drivers\et­c. Ten soubor otevřte v poznámkovém bloku a podle vzoru tam napište stránku, kterou chcete blokovat a zmáčkněte tab a napište tam 127.0.0.1. Tím dojde k přesměrování na lokální počítač a zobrazí se bílá stránka (nebo 404-nenalezeno).
Další možností je si nainstalovat nějaký program, vynikající zkušenosti mám s Windows Live Zabezpečení rodiny, který je součástí balíku Windows Live Essentials.

Nebo některé antiviry či komplexní bezepčnostní balíky (takové ty Internet Security apod.) nabízejí blokovačku stránek, tak můžete vyzkoušet i to.

Ale vězte, že blkování stránek pomocí programů jde snadno obejít – dítě si stáhne Live distribuci linuxu, nabootuje a může surfovat. Spolehlivější je právě blokování přes tu „krabičku“…

M.

Jde, na googlu máš dost návodů.

kapka

Mám osobní zkušenost s Norton Online Family, zkuste ho. Můžete si tam zadat konkrétní stránky, které mají být blokované, také můžete nastavit čas, po kterém se přístup na net vypne a spousta dalších funkcí. http://www.lu­pa.cz/zpravic­ky/rodicovsky-filtr-norton-online-family-i-v-cestine/
Jde to i jinými způsoby, se kterými nemám zkušenost, jen jsem našla něco na netu
http://rubes.e­u/blokovani-pristupu-na-webove-stranky