afro.minerva

Jak zablokovat…

Jak zablokovat na ICQ všechny uživatele z rusky mluvících zemí? Neustále si mě přidávají. Už mě to pěkně štve. Jde nějak zablokovat všechno s azbukou?

Nejlepší odpověď
rynek878

v nastaveni chatu si vyberete přístup pouze lidí,které máte v seznamu kontaktů ICQ,tím by se ostatní k Vám neměli dostat.

Další odpovědi
1popelka1

Jak Rynek..jen ještě dodám… hlavně neotvírejte odkazy – dostanete vir. A to i v případě, že vám podezřelý odkaz přijde od přátel (někdo se napojí na ně a posílá odkazy, aniž by přátelé o tom věděli).

anonym

Pokud je pro vás zablokování všech uživatelů které nemáte v seznamu příliš omezující – je pravdou že pak už by vás nemohl kontaktovat vubec nikdo nový – pak je tu ještě jedna možnost …

alternativní program pro komunikaci přes icq – qip – má poměrně praktickou vychytávku. Pokud kdokoliv koho ještě nemáte v seznamu se vás pokusí kontaktovat tak sám program si zahraje na bodyguarda a pošle mu automaticky vámi definovanou otázku, dokud nedostane správnou odpověď tak dotyčného na vaši obrazovku nepustí – tím se velmi efektivně dá odfiltrovat jakákoliv skupina uživatelů a všichni boti, hodně záleží na zadané otázce.

Podle toho jakou otázku pro tento účel stanovíte tolik lidí od sebe efektivně odblokujete)

… například otázka „Bodyguard: Nejdřív odpověz jak se jmenuje šestý den v týdnu“ efektivně odfiltruje všechny kteří nerozumí česky a všechny spamboty

… například otázka „Bodyguard: Nejdřív odpověz jaké je mobilní telefonní číslo toho s kým chceš chatovat“ efektivně odfiltruje všechny kterým jste nedala telefon

velmi praktická funkce, oficiální ICQ ji bohužel nemá, ale qip se dá stáhnout zdarma a je s icq kompatibilní (zobrazuje všechny icq kontakty, umožní komunikaci i přes facebook podobně jako nové icq … je to vlastně funkčně totéž)

http://www.sta­huj.centrum.cz/ko­munikace/instan­t_messengers/os­tatni/qip-infium/