Bublinnka

Jak zabezpečit e-mail?

Jak zabezpečím e-mailovou schránku při bezdrátovém připojení Wi-Fi na veřejnou nezabezpečenou síť, např. v kavárně?
Na seznamu i googlu.

Nejlepší odpověď

nerozumim otazce spis bych premyslel jak zabezpecit notebook kdyz se pripojuji k verejnym sitim, ale mail je snad zabezpecen heslem

Další odpovědi
anonym

stačí používat šifrovaný přenos dat …

poznáte podle toho že adresa začíná textem HTTPS:// (podle toho S navíc 🙂 ) … komunikaci přes tento zabezpečený komunikační protokol nelze na trase odposlouchávat.

GMAIL používá HTTPS vždy.

//////

pokud jste v kavarne, je vhodne pouzivat anonymni rezim prohlizece a v zadnem pripade neukladat prihlasovaci hesla pro pristi automaticke vyplneni.

Anonymni/privátní rezim v prohlizeci chrome zapnete kombinaci CTRL-ALT+N … v prohlizeci Firefox kombinaci CTRL+SHIFT+P