Kulička 115

Jak zabezpečit auto proti krádeži?

Odpovědi
anonym

Nejlepší je hlídané parkoviště. 😉 Nebo dobrá garáž. 😉
Pokud jde o běžné auto, je nejlepší zabezpečení viditelné – zamykání řadící páky, páka na volant – zloděj si pak, pravděpodobně, vybere k ukradení jiné auto v řadě.
Proti zlodějům, kteří auto neodtahují, pomůže i skrytý spinač vypínající např. palivové čerpadlo, zapalování…
100% nepomůže nic.

ladaadal

Jediné auto, které ti nikdo neukradne je to, které si nekoupíš 🙂
Jinak, jak už je psáno, 100% nebude nic, vždy je nějaká naděje, že o něj přijdeš. Začíná to už výběrem, koupit auto, které se moc nekrade a pak další a další možnosti zabezpečení.

Fajník

Vždycky je lepší udělat toho co nejvíc. To se ti vyplatí a obzvlášť, když jsi z Prahy a máš oktávku, které se kradou o 106. Jak už tady padlo, nech si určitě nainstalovat mechanický zabezpečení. U takhle drahého auta ti doporučuji taky označení oken pískováním, které ti taky výrazně sníží pravděpodobnost, že ti atuo ukradnou. Provádějí to stovky firem a trvá to několik minut.

Reezo

Bezpečností fólie na skla, které zabrání vysipání skel. Pokud máš vestavěnou navigaci, tak vyměnit za odnimatelný terminál popřípadě, něčím zakrýt. Nemít ve vozidle nic co by lákalo zloděje. Pokud se bojíš ukradení auta jako celku, tak bezpečností fólie jsou také dobré ( zloděj se nedostane hned do auta a rozbití potrvá dlouho a bude to dělat velký hluk ) zamikat řadící páku. Někdo si nechává montovat i tajné tlačítko na přívod el. energie. Já ho třeba mám a vždy když nechávám svého miláčka o samotě, tak to přepnu a mám jistotu, že to nikdo nenastartuje.

Jinak záleží na celkové zručnosti zloděje a vychytralosti.

Lenule12

je treba si ho nejak zbezpecit, mi auto jednou ukradli a manzel koupil zabezpeceni od www.zeder.cz, sice neni nejlevnejsi, ale pry je opravdu ucinne

lojza33

Zdravim, koukám že se tu řešilo zabezpečení Zeder. Jestli o tom někdo uvažuje tak souhlasím že to není nejlevnější ale mám kamaráda který tam pracuje a dost mi to vysvětlil jak to funguje. Co vím a co mě přesvědčilo je hlavně to že nikdy nebylo odcizeno vozidlo s tímto systémem a má to nejvyšší třídu zabezpečení. To mě stačilo.

Kamilovo

Ahoj, taky jsem tohle před nedávnem řešil a nakonec jsem se rozhodl pro zabezpečení od https://www.rex­.eu/hlidame-a-sledujeme/auta/ Vedle zabezpečení proti krádeži mi nainstalovali i lokátor GPS, takže mám přehled kde automobil zrovna je. Nevyužívám jej totiž jenom já, takže se mi tato funkce zrovna dost hodí.

Tomášrb

Snažím se najít nějaký GPS senzor, který bych si dal do auta. Jak se to potom dá dohledat a jaký zdroj by GPS měla mít? Dá se to nějak napojit přímo na baterii v autě? Dělal jste si to někdo?

Makovec

GPS senzor nemá moc smysl dávat do auta. Dneska už zloději nechodí auta krást se šroubovákem v ruce a na tento systém zabezpečení jsou už vybaveni. GPSku vyřadí dřív, než do auta sednou. Pokud chcete mít auto dobře zabezpečené, tak doporučuji Sherlog.

Tomášeks

A to funguje jak přesně?

Makovec

Do auta vám namontují aktivní rádiovou jednotku, kterou jsou potom schopní přes vlastní rádiovou frekvenci okamžitě dohledat. Stačí zajet do některého z jejich servisu, kde vám to do auta dají. Potom se s tím musí jezdit jednou ročně na testovací prohlídku https://www.sher­log.cz/zabezpe­ceni-vyhledavani/au­tomobil . Nabízí to i na operák, takže můžete platit měsíčně jen menší částku.

Kulička 115

Koupila jsem si nové auto a chtěla bych ho zabezpečit. Vím, že nic není na 100%, ale ráda bych udělala maximum protot, abych tu šanci, že ho neukradnou snížila. Bohužel nemám možnosti garáže, bydlím v centru Prahy…a mám octávii

lenka23

Já jsem si nechala dát na octavku zeder i s pískováním skel. Doporučil mi to bratranec ze Slovenska, kde to si montuje většina lidí. Taky jsem to dost řešila a hledala, co je tady dostupné. No pravda je, že vstupní investice byla vyšší, ale auto mám stále před barákem 🙂.

Fajník

Vždycky je lepší udělat toho co nejvíc. To se ti vyplatí a obzvlášť, když jsi z Prahy a máš oktávku, které se kradou o 106. Jak už tady padlo, nech si určitě nainstalovat mechanický zabezpečení. U takhle drahého auta ti doporučuji taky označení oken pískováním, které ti taky výrazně sníží pravděpodobnost, že ti atuo ukradnou. Provádějí to stovky firem a trvá to několik minut.