Právek

Jak z textového dokumentu odstranit (všechny) řádkové oddělovače?

Entry

Odpovědi
Alesh

V některých editorech jde normálně jít na konec řádku, pak dáš Shift + šipka doprava, kurzor skočí na další řádek, tím označíš onen znak pro odřádkování a pak už klasika Ctrl + C, otevřeš dialog pro nahrazování (zpravidla Ctrl + H), vložíš (Ctrl + V), nahradíš prázdným řetězcem nebo mezerou nebo jakýmkoli jiným řetězcem dle libosti. Rozhodně to nejde v Notepadu, ale myslím že PSPad to zvládne a Textpad taky. Pak je i varianta využít regulární výrazy, pokud to daný prohlížeč podporuje.

Hlada

Každý editor to má trochu jinak. Je potřeba najít zobrazování netisknutelných znaků. Např. Word má tlačítko Domů/Odstavec/Zo­brazit vše (Ctrl+8).