R5

Jak z .tar vytvořit .deb?

Mám ubuntu a nemohu naistalovat program s koncovkou .tar. To co jsem našel jsem nepochopil, počítačům zase tak moc nerozumím. Jaká existuje nejjednodušší ces­ta?

Nejlepší odpověď
IK

tar je koncovka zabaleného souboru. Podívej se zda máš v počítači rozbalovací program, používám Ark, je to součást prostředí KDE
Doplňuji:
Musím dodat, že Ubuntu je Linux který můžeš mít na počítači a v něm virtuální okno ve kterém bude chodit Windows, ale pokud to máš na nějaké malé placce tak se ti tam logicky nemohou vejít všechny programy a je lépe když se držíš těch podporovaných pro tvé zařízení a využíváš přímo aplikací s tou příponou .deb nepomůžes si když pracně rozbalíš program, který se pak bude chtít spouštět exe souborem (pro windows)

Zdroj: http://ubuntu­guide.net/mana­ge-various-archive-formatstar-rar-zip-etc-in-ubuntu-using-ark