Shady

Jak z neživého vznikl první živý organismus?

Odpovědi
Emefej

Existuje řada teorií, vědci se dodnes neshodli. Hledej stránky s tématem biogeneze.

Putin

První „živý“ organismus se moc nelišil od neživého; podle mě to byla chemická reakce a extrémně obrovská náhoda, co ho udržovalo na „živu“ :)

Kelt

Patrně nějakou poruchou, odchylkou. Krystal je dokonale symetrický, stejně jako některé jednoduché molekuly, ale živý organizmus už tak symetrický není. Například obě tváře nejsou zrcadlově symetrické. Tedy symetrie je známkou dokonalosti, určitá nesymetrie, vede k poruše a zřejmě to mohlo vést nějak ke vzniku života. Pokud jsou stejné podmínky v celém objektu, nebude se nic dít, když se tyto podmínky budou lišit, začne se něco dít. Voda teče z kopce dolů,ale voda v kaluži se nehýbe. Podobně pro fungování elektřiny je postatní rozdíl potenciálů atd. V živém organizmu probíhají určité reakce (několik stovek) a ke spuštění rozhodující reakce, došlo právě díky nějaké poruše. Opakuji se sice, to vím.