Kapicka

Jak vznikne nemoc lupus? A může na ni člověk zemřít?

Nejlepší odpověď
WeeBear

,,Lupus je porucha imunitního systému známá jako autoimunní nemoc. V autoimunních nemocích tělo ubližuje jeho vlastním zdravým buňkám a tkáním. To vede k zanícení a škodě na různých tělesných tkáních. Lupus může ovlivnit mnoho částí těla, včetně kloubů, kůže, ledvin, srdce, plic, cév a mozku. Ačkoli lidé s nemocí mohou mít různé symptomy, ty nejobyčejnější zahrnují krajní únavu, bolavé nebo naběhlé klouby (artritida ), nevysvětlitelnou horečku, kožní vyrážky a ledvinové problémy. V této době neexistuje žádný lék na lupus. Nicméně lupus může být velmi úspěšně léčen vhodnými léky a většina lidí s touto nemocí může vést aktivní, zdravý život."

Zdroj: http://www.hel­pnet.cz/vnitrni-nemoci/lupus

Další odpovědi
hanny 2

Když lupus udeří, dělá imunitní systém všechno špatně a vytváří abnormální buňky, které cestují po těle a napadají zdravé tkáně. Není jasné, co je příčinou tohoto stavu, ale svou roli může hrát dědičnost, pohlavní hormony nebo infekce. Nejrůznější podněty – slunění, porod, stres, léky a drogy mohou vyvolat záchvat onemocnění.

http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/lupus

Ale…průběh nemoci je u každého jiný. Každý problém má vždycky dvě odvrácené strany. Pokud má někdo štěstí a zabere mu léčba, tak se i přes drobné prohřešky s touto nemocí žít dá. Někomu bohužel léčba, i přes to, že ji dodržuje, nepomáhá.