lukas.zmizik

jak vznikne „chraplavy“ hlas louise armstronga?

ja mam teorii, ze spolkne slinu jen do pulky hrdla, ta tam udela takovou bublinu a pres tu pak zpiva… anebo se s takovym hlasem uz narodil?

http://www.you­tube.com/watch?v=-MaZlURjAEU

Nejlepší odpověď
Terryle

Mně se cosi plete, že měl poškozené hlasivky po nějaké nemoci v mládí nebo dětství, a proto měl tak specifickej hlas…
…ale teď to nemůžu zaboha najít.

Další odpovědi
hanulka11

on se léčil na astma a jeho léčba byla konopím …zda i toto mělo vliv na jeho hlas ale nevím , zřejmě uměl se svými hlasivkami dobře pracovat jako málo kdo

marta52

podle mě prostě takový hlas měl, určitě ho nijak neupravoval, tenkrát to snad ani neuměli