mikee.nikee

Jak vznikly vulgární slova ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ku*wa, které ?

Další odpovědi
annas

Nedá se odpovědět obecně. Spíš konkrétní výrazy.

Podívejte se na vysvětlení jednoho spojení, na něž jsem reagovala. .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-puvod-barviteho-prirovnani

Cituji slova Jana Wericha:
Vezměte si slovo pr… To je v českém nadávání chrám. Umísťujeme tam vše, co se nám nepodařilo. Posíláme tam nepohodlné lidi. Dokonce tam voláme v zoufalství o pomoc…

Štěstí: Má to ale někdo kliku. Zde jde o výraz německý, cizí slovo Glück (štěstí) se připodobnilo známému výrazu klika a zajímavé rčení bylo na světě.
Když má navíc kliku (štěstí) z pr…, to znamená, že jde o vulgarismus, který hodnotí stav věci, pr… je zde uvedena jako míra štěstí, nadsázka.

Nechci příliš rozvádět do detailů. Slovo pr… je libuzvučné, pochází z latinského pedere nebo řeckého perdo (bzdít) a ze staroslovanského perd (prd). Slovem pr… se ve staročeštině běžně označovala zadnice, řiť, zvl. řitní otvor. Jenže časem se význam slova posunul a dnes zní jako slovo vulgární, a to i v přeneseném významu.

Dnešní vulgarismus, hanlivé označení lidského těla, především kvůli tomu, že vypouští prdy a má při tom štěstí, že se nepodělá…

chudst

Ladiči, Vaše odpověď sice není hodnotná co do zodpovězení otázky… ale takto jsem se u odpovědi na Odpovědích již dlouho nepobavil :) Máte výjimečně za to plus palec :)