Avatar uživatele
bolak

Jak vznikly křestní jména?

Myslím úplně od počátku? Předpokládám že ňákej homo pračlověk se ještě nijak nejmenoval..
Doplňuji:
Conchus: Ano, to je „proč“ vznikaly, já se ptám „jak“, případně „podle čeho“?

To prostě zničeho nic jedna vopice řekla druhý: „hele Ferdo, dones mi dříví..“ nebo jak to bylo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, vagra, iceT, Andělé, johana 56, Damiana, briketka10, anonym před 4107 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Doba vzniku se nedá zjistit. Původ je různý. Např. vznikla podle povolání – George – Jiří – zemědělec, Thomas – Tomáš – dvojče nebo druhý v pořadí atd.

Tuto část jsem neupravovala.
Velmi stará jsou biblická hebrejská jména – Všechny semitské národy v historii čerpají ze starověké hebrejštiny . Např. Mojžíš , pravděpodobně egyptský název souvisí s názvy faraonů jako Thutmose a Ahmose). Muslimský svět je best-known příklad (s názvy jako Saif-al-rámus, „meč víry“, nebo Abd-Allah, „služebník Boží“), ale i Carthagenians měli podobné názvy: cf. Hannibal, „Boží milost“ (v tomto případě není božstvo Abrahamic Bůh, ale božstvo, pravděpodobně Marduk -jehož název je obvykle vlevo nepřeložená, as Baal ).

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Given_na­me&prev=/sear­ch%3Fq%3Dhisto­ry%2Bof%2Bfir­st%2Bnames%26hl%3Dc­s%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dqih%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=KJIDUY7cO82ZhQe_s­IGICg&ved=0CFYQ7­gEwAw

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

  1. Jak vznikla křestní jména? (to jméno, ta jména – rod střední)
  2. Ty neznáš Kopčema? 🙂 Kopčem = Kopnut srnčetem 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ministri

Potřeba individualizace a identifikace člověka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Jména vznikala nejprve, příjmení později. Vznikala proto, že najednou bylo lidí nějak víc a bylo je třeba od sebe odlišit. No a pak tomělo vývoj, který si můžete najít v příslušných učebnicích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Jak prosté! Křestní jména vznikají udělením při křtu. Je tedy poněkud mimo téma dotazu odpověď annas, hovořící o vzniku jmen v obecné rovině v dobách dávno předkřesťanských.
Doplňuji:
Rovněž v muslimském světě hovořit o křestních jménech postrádá důvtipu.

Upravil/a: Děda Louda

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Wortygen

Tady najdeš odpověď → http://www.li­bri.cz/databa­ze/jmena/den.php?m=9&d=1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenča59

Alesh: To je sice hezký, ale teď si to udělal těžší, ještě před jmény byla slova/řeč :D :D
Doplňuji:
Jžš…tak to je snad jasný ↑↑ =D Já píšu, odesílám a pak přemýšlím =D xD

Upravil/a: Lenča59

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

bolak: Teda Ferdu bych ještě pochopila, ale jak věděl co je dříví?

před 4106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

A podle čeho…

Alesh: A změní to jedno písmenko něco na smyslu otázky? :)

před 4107 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jo, změní, přestaneš vypadat jako trouba 🙂

před 4107 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já myslím že to nepomůže :)

před 4107 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek