bolak

Jak vznikly křestní jména?

Myslím úplně od počátku? Předpokládám že ňákej homo pračlověk se ještě nijak nejmenoval..
Doplňuji:
Conchus: Ano, to je „proč“ vznikaly, já se ptám „jak“, případně „podle čeho“?

To prostě zničeho nic jedna vopice řekla druhý: „hele Ferdo, dones mi dříví..“ nebo jak to bylo?

Nejlepší odpověď
annas

Doba vzniku se nedá zjistit. Původ je různý. Např. vznikla podle povolání – George – Jiří – zemědělec, Thomas – Tomáš – dvojče nebo druhý v pořadí atd.

Tuto část jsem neupravovala.
Velmi stará jsou biblická hebrejská jména – Všechny semitské národy v historii čerpají ze starověké hebrejštiny . Např. Mojžíš , pravděpodobně egyptský název souvisí s názvy faraonů jako Thutmose a Ahmose). Muslimský svět je best-known příklad (s názvy jako Saif-al-rámus, „meč víry“, nebo Abd-Allah, „služebník Boží“), ale i Carthagenians měli podobné názvy: cf. Hannibal, „Boží milost“ (v tomto případě není božstvo Abrahamic Bůh, ale božstvo, pravděpodobně Marduk -jehož název je obvykle vlevo nepřeložená, as Baal ).

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Given_na­me&prev=/sear­ch%3Fq%3Dhisto­ry%2Bof%2Bfir­st%2Bnames%26hl%3Dc­s%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Dqih%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=KJIDUY7cO82ZhQe_s­IGICg&ved=0CFYQ7­gEwAw

Další odpovědi
Alesh

  1. Jak vznikla křestní jména? (to jméno, ta jména – rod střední)
  2. Ty neznáš Kopčema? 🙂 Kopčem = Kopnut srnčetem 🙂

ministri

Potřeba individualizace a identifikace člověka.

Conchus

Jména vznikala nejprve, příjmení později. Vznikala proto, že najednou bylo lidí nějak víc a bylo je třeba od sebe odlišit. No a pak tomělo vývoj, který si můžete najít v příslušných učebnicích.

Děda Louda

Jak prosté! Křestní jména vznikají udělením při křtu. Je tedy poněkud mimo téma dotazu odpověď annas, hovořící o vzniku jmen v obecné rovině v dobách dávno předkřesťanských.
Doplňuji:
Rovněž v muslimském světě hovořit o křestních jménech postrádá důvtipu.

Wortygen

Tady najdeš odpověď → http://www.li­bri.cz/databa­ze/jmena/den.php?m=9&d=1

Lenča59

Alesh: To je sice hezký, ale teď si to udělal těžší, ještě před jmény byla slova/řeč :D :D
Doplňuji:
Jžš…tak to je snad jasný ↑↑ =D Já píšu, odesílám a pak přemýšlím =D xD

Damiana

bolak: Teda Ferdu bych ještě pochopila, ale jak věděl co je dříví?

bolak

A podle čeho…

Alesh: A změní to jedno písmenko něco na smyslu otázky? :)

Alesh

Jo, změní, přestaneš vypadat jako trouba 🙂

bolak

já myslím že to nepomůže :)