FOG

Jak vzniklo u nas hanlive slovo „buzerant“.

Kazdy dnes vi,ze se osoby orientovane jinak nez heterosexualove nazyvaji „gay“ nebo „lesba“.
Jaky puvod vsak ma v ceskych zemich ten hanlivy nazev?

Nejlepší odpověď
arygnoc

wikipedie:

Do češtiny se dostalo přes němčinu ze severoitalského buzarada — sodomita, které vzniklo z pozdnělatinského bugeru (pův. bulgaru). Původně označovalo příslušníka hnutí bogomilů, které vzniklo v Bulharsku. Přenesení významu vycházelo z dobových představ, které kacířství spojovaly s různými sexuálními nevázanostmi. Sloveso buzerovat, jehož význam je posunut opět do nesexuálního významu, je pravděpodobně novější.