annas

Jak vzniklo slovo hippie?

Jak se nazývali představitelé společenského hnutí, které se rozšířilo v USA v 60. letech 20. st.? Jaké názory zastávali?

Nejlepší odpověď
quentos

narážíte nejspíše na beatniky. Hippie vzniklo jako zdrobnělina slova hipster (hip = kyčel, bok; hipsters byly bederní kalhoty nošené převážně právě hudebními fandy 60.let); "hippies se počátkem této éry stěhovali do Greenwich Village patřící do obvodu NYC. Více viz zdroj (v angl.)

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Hippies

Další odpovědi
ten který je

Hippies se nazývali také jako tzv.děti květin.Hippies vznikli v USA a jejich hnutí se projevovalo jako vyznávání pacifismu,volné lásky a konzumace drog.Toto hnutí protestovalo především proti válce ve Vietnamu.Konec tohoto období nastal na koncertě Rolling Stones v Altmontu v r.1969 kdy si Rolling Stones zajistili jako pořadatelskou službu příslušníky motorkářského hnutí Hells Angels.Tehdá při koncertě pekelní andělé ubodali mladého černocha,který vytáhl pistoli.Tímto koncertem se říká že skončilo hnutí hippies.Myslím si ale že toto období mělo a má vliv do dnešní doby v umění.Význam slova ovšem nevím.