BEAES

Jak vzniklo slovo BONBONIERA? Která firma je průkopníkem ve výrobě bonboniery?

Kdy se začaly vyrábět?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Slovo bonbón má původ ve francouzském slově bon, znamenající dobrý, ve zdvojeném provedení tak označuje pamlsek ne pouze dobrý, ale velmi dobrý. Bonboniéra pak představuje krabičku naplněnou těmito pochoutkami. Původ bonboniér lze spíše hledat v zemích které mají delší čokoládovou tradici, tedy například v Belgii, Nizozemí nebo Švýcarsku.

V naší zemi je průmyslová produkce čokoládových bonbonů doložena v 90. letech 19. Století. Převažovala výroba jednotlivých bonbónů, jež si do krabiček skládali až samotní cukráři v obchodech. Teprve období po 1. světové válce znamenalo v tehdejším Československu rozmach průmyslové výroby bonboniér tak, jak je známe i nyní, včetně vícedruhových dezertů s pestrou nabídkou čokoládových bonbonů.
http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/2579-bonboniera-je-idealnim-darkem.html