emamamisu

Jak vzniklo rčení „Máš řečí jak holič v sobotu“?

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí s tím, že muži na vesnici, nevím, jak to bylo ve městech, se neholili pravidelně a zpravidla ani doma. Navštěvovali holiče ve středu nebo v sobotu, případně v oba dny.

Samozřejmě se v provozovně sešli muži, povídalo se, holič reagoval, měl hlavní slovo.

Někdo si uvědomil, že holič je „ukecaný“ a už slova byla na světě a rozšířila se pro „ukecaného“ člověka, který často plácá bez ladu a skladu. Zkrátka chlapské řeči. ..

Pamatuji si z dětství na dědu, který se doma sám neholil. Začal až mnohem později.

Další odpovědi
jáára

To sem neslyšel eště…