jak vzniklo pojmenování bohém?

žít bohémský život?

Nejlepší odpověď
rynek878

Je to styl-ženy víno,zpěv
Doplňuji:
Bohém je člověk, který žije netradičním (nekonformním) životním stylem, často je to umělec – malíř, sochař, hudebník či herec.

Slovo bohém se začalo používat ve Francii v 19. století, kdy se mladí umělci začali masově stěhovat do sousedství Romů (francouzsky: Bohémiens), o kterých se ve Francii tvrdilo, že přišli z Bohemie, tedy z Čech.

Další odpovědi
Miroslavst

Dobry den, bohem umelec zijici nesporadane. Z francouzskeho boheme od boheme cikanstvo, a to ze stredoveke latiny Bohemus obyvatel Bohemie = Cech (kudy prechazeli prvni cikani do zapadni Evropy) bohema – prostredi bohemu (z fr. boheme).
Viz Bohemia
Bohemia Cechy (ve stredoveku)

Zdroj: HOLUB, Josef – LYER, Stanislav. Strucny etymologicky slovnik jazyka ceskeho se zvlastnim zretelem k slovum kulturnim a cizim. Praha: SPN, 1967.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Boh%C3%A9m

Bohém je člověk, který žije netradičním (nekonformním) životním stylem, často je to umělec – malíř, sochař, hudebník či herec.

Slovo bohém se začalo používat ve Francii v 19. století, kdy se mladí umělci začali masově stěhovat do sousedství Romů (francouzsky: Bohémiens), o kterých se ve Francii tvrdilo, že přišli z Bohemie, tedy z Čech.
[editovat] Typické znaky

Bohémský styl života se často spojuje s trávením času ve společnosti ostatních (nezřídka podobně orientovaných lidí), v kavárnách, pořádáním intelektuálních večírků, užíváním drog, alkoholismem a (zejména v 19. století) pijáctvím absintu. Krom toho byli bohémové známí i svým osobitým postojem k politice (většinou liberálním), otevřeností k předmanželskému sexu, bujarým společenským životem, a všeobecným užívání života „plnými doušky“.