tatinecek12

jak vzniklo moje příjmení Albrechtová

Nejlepší odpověď
annas

Albrechtová – ženská varianta jména Albrecht. U nás bylo v 16. století užíváno jako osobní jméno šlechty. Varianta jména Albert – záměna – er- za -re-.

Jinak Albert – z německého osobního jména Adalbert. Adal = ušlechitlý, beräht = skvělý, redukcí nepřízvučné slabiky.

D. Moldanová: Naše příjmení

Další odpovědi
olm

spojeni staronemeckych slov ADAL + BERAHT =vzneseny,uro­zeny,slavny