Kapicka

Jak vzniklo jmeno Lenka?

Jak a proc vzniklo jmeno Lenka?Neexistuje napr. nejaka sv. Lenka ? :D (asi tezko co) :D.Ale tak jak napr. vzniklo a proc?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Lenka je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 21. února.

Původ jména může být dvojí. Buď se jedná o domáckou variantu jména Helena, které má řecký původ ve slově světlo nebo pochodeň (srovnejte s Helios), nebo o zkrácenou verzi jména Magdalena — jména odvozeného od biblického místa Magdala. Domácí podoba jména je Lena, Léňa, Lenča, Lenička apod.

http://krestni-jmena.cz/vyznam/in­dex.php?name=Len­ka