patalucie

Jak vzniklo jmeno jedlicka?

Nejlepší odpověď
annas

Původ příjmení je celkem jasný. Základem je obecné jméno jedle.

Jedlička je zdrobnělý tvar příjmení Jedle. D. Moldanová v knize Naše příjmení doplňuje, že příjmení se užívalo jako přenesené pro člověka, který je vysoký, štíhlý, pěkný, urostlý jako jedle. Ztepilý jako jedle.

Další odpovědi
Drap

Mohl jedle i prodávat, nebo pěstovat.

metro

  1. Piš(te) s háčkama a čárkama, jinak to může mít jiný význam
  2. Ne jedlicka, ale Jedlička.
  3. Je to příjmení, ne jméno
  4. Vzniklo to zřejmě tak, že se někdo v minulosti podobal malé jedli.

zden28

Metro má asi co dohánět, „pište s háčky a čárkami“, že? Talířema, lžícema, botama, klíčema :-/ MAMAMA. Hlavní je umět poučovat druhé.