rynek878

Jak vznikla příjmení?

Historie příjmení je krátká. Jak vlastně vznikala a víte, co znamená to vaše?

Nejlepší odpověď
dougie

http://www.no­vinky.cz/zena/styl/2274­01-jak-vznikla-nase-prijmeni-a-co-znamenaji.html

Další odpovědi
led

Vznikli vlastne na rozlíšenie ľudí.
Nepočetnú, ale zato pestrú skladbu priezvísk tvoria odvodeniny od názvov národov a národností, tradičných žúp, miest a obcí.
Medzi ktoré etnikum došiel cudzinec, také dostal prímenie, často bez ohľadu na to, či prišiel s vlastným priezviskom alebo anonymne, niekedy ako utečenec z rôzneho dôvodu, zbeh od vojska a pod.

  • Zhodou okolností poznám históriu svojho priezviska – vzniklo na počesť tragickej udalosti na Východnom Slovensku.

hanulka11

některá vznikla odvozena od zvířat, nebo od jména otců,věcí apod.....