RyuzakiKate

Jak vznikl zvyk obdarovávání člověka v den jeho narozenin?

Kde se to vzalo a proč se to vlastně oslavuje?

Nejlepší odpověď
annas

Historie narozeninových dárků.

Začátek je možná již v římských dobách. Zvyk bylo převzatý z tradice jiných, často pohanských oslav. Lidé věřili, že je v den jejich narozeni provázejí zlí duchové. Proto se scházeli společně a ochraňovali oslavence před zlými duchy, odrazovali je symbolickými dárky. Kdy se stalo předávání dárků běžné, nedá se určit. Později již byly dárky osobní, konkrétní, tedy pro určitou osobu.

Třeba ve Spojených státech – tradice svíčky, dorty, jinde oblečení, které se nosí právě jen na narozeniny atd. Někde je i dárkem plácnutí či výprask – pro štěstí na jeden rok.

Z anglického zdroje – Dárky k narozeninám

Další odpovědi
anonym

Vzniklo to díky šamanismu kdy jsme uctívali nejprve rostliny a zvířata a později jsme začali uctívat i významné lidi a to že mají výročí narození nebo svátek.