mosoj

Jak vznikl Voynichův rukopis ?

Rukopis, který prý vznikl na dvoře Rudolfa II a který dosud nikdo nerozluštil, včetně specialistů NASA.
Doplňuji:
Děkuji za odkazy. Je vidět že se tady protřásalo již kde co. To ale není podle mne na závadu.Zrovna tak nejsou na závadu po čase se opakující otázky.
Na otázku mně přivedl právě spisovatel Vašíček. Je to člověk který mně silně připomíná Ludvíka Součka a budu se mu v příštím roce více věnovat.
Již vybírám z jeho knih!!

Nejlepší odpověď
annas

Další odppvědi si můžete přečíst v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tajomstvo-voynichovho-rukopisu
Doplňuji:
Našla jsem novou informaci… Rozvinula se kolem ní diskuze …

Záhadolog Vašíček tvrdí, že odhalil tajemství Voynichova rukopisu

Už po staletí je Voynichův rukopis středem zájmu vědců i kryptologů. Dílo je napsané v neznámém jazyce a neznámým písmem. Dosud se nikomu nepodařilo určit jeho autora.

Se zásadním převratem teď přichází ostravský záhadolog a spisovatel Arnošt Vašíček. Je přesvědčen o tom, že tvůrcem je středověký lékárník Angelo z Florencie. Právě vydal knihu Nedobytná šifra.

„Voynichův rukopis je jedna z největších světových záhad. Je to rukopis, který vznikl na počátku 15. století a původně se nacházel v Praze. Je to kniha, která vědce vzrušuje především proto, že je napsána neznámým písmem. Nevíme, zda je to šifra nebo úplně neznámý jazyk. Text odolává ať už amatérským luštitelům, ale především i velmi slavným kryptologům, řekl bych dokonce kryptologickým esům. Dokonce na ten text nestačily ani moderní počítače.“

Rukopis je pojmenovaný po Wilfridovi Michaelu Voynichovi, americkém obchodníkovi polsko-litevského původu. Získal ho v Itálii v roce 1912 a nyní je ve vlastnictví americké Yaleovy univerzity. Prvním doloženým vlastníkem byl na počátku 17. století v Praze žijící alchymista Jiří Bareš. Rukopis obsahuje stovky zvláštních ilustrací – třeba rostlin, které nedovede určit ani botanik.

http://www.osud­.biz/18-09-2012/1693/his­torie/zahadolog-vasicek-tvrdi-ze-odhalil-tajemstvi-voynichova-rukopisu

Další odpovědi
anonym

autorstvo sa pripisuje velšskému učencovi johnovi dee (1527–1609).
to je tak všetko, čo sa o pôvode rukopisu vie.
nazvaný podľa polskeho antikvara michala voynicha (wojnycz), ktorý ho získal v ríme v roku 1912.
nerozlusteny je preto, lebo je napísaný neznámym jazykom.