vivatis2-

Jak vznikl vesmír?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna ze starších odpovědí ze 3 tránek dotazů. Dala se vyhledat v modré liště.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-vesmir-z-ceho-se-sklada-2

Další odpovědi
kalovka

Velký třesk

Podle teorie velkého třesku (anglicky Big Bang) vznikl vesmír z nekonečně malého bodu o velké hustotě. Tato singularita byla jak počátkem hmoty a prostoru tak i počátkem času. Vznikl první okamžik a od něho se začal odvíjet vývoj vesmíru.

Ten probíhal zpočátku velmi rychle a měl (nebo mohl mít) podobu nesmírné exploze (v podstatě se rozepnul ve velmi malém čase na ohromný objem a to ještě daleko rychleji než probíhá rozpínání vesmíru v dnešní době – to je nazýváno inflace). I když slovo třesk navozuje představu zvuku, jakési rány, je v tomto případě ekvivalentem slova výbuch.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vznik_a_v­%C3%BDvoj_ves­m%C3%ADru

venkovan

Kdybych to věděl, tak jsem dnes ředitelem vesmíru.
To ostatní jsou jen jakési dohady na kterých se odborná vědecká veřejnost tak nějak shodla a nám laikům to podává jako pravdu.

HDMI

Velkým třeskem.

hippeace

kalovka super ještě dodám že ta tečka měla údjně obsahovat ohromné množství antihmoty ze které po výbuchu vznikla hmota

ale kdo ví jak to bylo…