Danina65

Jak vznikl slovní obrat „jako z divokých vajec“?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o lidový obrat, takže se nedovíme, kdo vytvořil.
Jen vysvětlení – Je z divokých vajec = je prudké povahy.

Všechna začalo ad ovo – takže vznik asociací podle chování některých divokých ptáků, kteří se samozřejmě rodí z vajec. Třeba takový sokol reaguje prudce na kořist. Jeho let je rychlý a prudký.

Další odpovědi
zjentek

Je to prostý, pokud je někdo z divokých vajec, téměř vždy má a nebo měl fotra, kterej trpěl ADHD.

Děda vždycky říkával- všecko marné, je to tak, kaj su vajca, tam je ptak.

agentpv

Z divokých vajec = z vajec (varlat) divokého muže