Válek Petr

Jak vznikl název filmu „Kamarád do deště“?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo je podle vás kamarád? Člověk, který je vám nablízku, můžete se na něho obrátit, kdykoliv potřebujete, bez ohledu na to, zda je to ve dne či v noci, za každého počasí..

Kamarád do deště, také se říká kamarád do nepohody – jde o metaforické vyjádření – kamarád vás vždy "podrží, vždy vám pomůže, když jste v nouzi, v nebezpečí. Stále je dosažitelný, tedy i v době, když máte problémy, nepříjemnosti.

Déšť je také nepohoda. Zkuste si film promítnout, určitě poznáte sám, zda šlo o kamaráda, který druhého chránil před skutečným deštěm, nebo přeneseně před „deštěm“, tedy něčím špatným.
--