Michal Kole

Jak vznikají při spaní sny ? Proč jsou někdy tak nelogické a technicky nerealizovatelné ?

Nejlepší odpověď
quentos

Četl jsem kdysi v nějaké chytré knížce, že mozek v noci „sbírá útržky minulých zážitků a řadí je náhodně za sebou“. Tak prý sny vznikají, ovšem to neodpovídá na druhou z otázek :{/>

Další odpovědi
LejdyTerr

Mozek taky potřebuje odpočívat, takže ve spánku napůl vypne a smele dohromady naprosto všechno – co se stalo, co si přeješ, co jsi viděl, četl i to, čeho se bojíš.

anonym

veškeré zážitky a požitky semele do jednoho. Někdy to vyústí v doprý nápad a někdy radši polmčíš o nesmyslu.