hanny 2

Jak vznikají perly?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zrnko písku v perlorodce se obaluje minerálním povlakem až vznikne perla. Chemické složení povlaku neznám.

Tady je i to složení.
http://www.mor­skeperly.estran­ky.cz/clanky/ne­co-o-perlach.html

Další odpovědi
DomcaCZ

V moři kdyz se dostane částečka např: písku do vnitř mušle tak musle začne obalovat tu částečku(to je jakoby obrana) a po dlouhém čase je perla na svetě

Drap

V případě že se do perlorodky dostane zrnko písku. V současné době jsou i mořské farmy, kde se zrnka do perlorodek vkládají, aby se zvýšila produkce. Perlorodka zrníčko písku zapouzdří a dále obaluje.Nemusí to být jen v moři obdobně se to děje i u perlorodky říční, kteráí je i na našem území. Dříve bývala i poměrně hojně rozšířená.

Kerynka

řírodní perly vznikají, pokud do schrány ústřice vnikne cizí tělísko – např. zrnko písku. To vyvolá obrannou reakci ústřice, která začne vylučovat perleťovou hmotu usazující se na cizím tělese. V jedné ústřici může růst současně pouze jedna perla. Přírodní perly jsou velmi vzácné a více či méně žádané, v závislosti na množství, kvalitě a tvaru perleťové hmoty; lze je koupit převážně na aukcích.