devi344

Jak vznikají hleny ?

Dnes rano jsem byl nepřijemně zahleněný, v krku jsem cítil takovou slizkou hmotu a nemohl jsem mluvit. Co mam dělat aby se mi to znovu nestalo?

Odpovědi
marci1

Hlen (mukus, též sliz) je hustá tělní tekutina vylučovaná sliznicemi (tzv. mukózní membránou). Jeho funkcí je zvlhčovat a chránit určité partie těla, jako je trávicí, dýchací a rozmnožovací soustava.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlen

anonym

Hleny jsou vylučovány sliznicemi na jejich ochranu (před prachem, teplotou, kouřem…) tím více, čím více jsou (aktuálně) poškozeny (rýma při nachlazení – například).
Takže si chraň zdraví a nenamáhej sliznice příliš vysokými či nízkými teplotami, zaprášeným či zakouřeným prostředím…

domanska

Že by začínající rýma? Pak jedině kapky do nosu, no (doporučuji Nasic, ten mi zabírá nejlíp)

Adriana123

Včera se mi stalo to samé a dneska se mi spustila rýmy