Rukas

Jak vzniká u jaderných zbraní elektromagnetický impuls?

Předem děkuji za odpovědi. Na googlu jsem se bohužel nedohledal.
JájsemRaibek: To stále neodpovídá na moji otázku! Kde vezmete tu energii?

Nejlepší odpověď
zelí

Na té wikipedii je napsáno jak vzniká. Je to v odstavci Vznik.
Jak to myslíš, kde bere energii? Energie vzniká neřízenou řetězovou reakcí buď slučováním jader lehkých prvků- deuteria a tritia, popř izotopů lithia tj. u vodíkové pumy, nebo rozpadem jader těžkých prvků na lehčí, typicky Uran nebo Plutonium tj. klasická atomovka.
Oba tyto procesy uvolňují obrovské množství energie.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No může se stát, že máš asi jiné Google než já, ale já na třetím řádku našel toto:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektromagnetic­k%C3%BD_impuls

lexx

jadernou explosí vyzáří celé spektrum el.magn. energie různých vlnových délek, světelné, tepelné, gama i rádiových frekvencí…