annas

Jak vzniká kulový blesk? Co všechno je o něm známé?

Nejlepší odpověď
ten který je

Z mé vlastní zkušenosti vím že vzniká převážně za bouřky.Jednoho dne za bouřky se na radiátoru ústředního topení objevila kulička o velikosti pinpongového míčku a poté se rozprskla.Někde jsem četl,že kulový blesk nikdy neusmrtí člověka ale např.hospodářská zvířata ano.Vědci ještě neumí vysvětlit jeho pravou podstatu. Dále odkaz:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ku­lov%C3%BD_blesk

Další odpovědi
anonym

Kulový blesk je přírodní atmosférický jev, jehož výskyt je obvykle vázán na bouřkové počasí. Projevuje se jako kulovitý útvar nejčastěji o průměru několika centimetrů až decimetrů, různých barev od žluté po modrou, pohybující se obvykle po dobu několika sekund až minut různými směry a zanikající buď výbuchem nebo i zcela poklidně. Věda považuje již dlouhou dobu existenci kulového blesku za nesporně prokázanou celou řadou důvěryhodných pozorování. Jak teoretické vysvětlení, tak i experimentální simulace tohoto jevu v laboratoři za definovaných a opakovatelných podmínek jsou však dosud nejasné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ku­lový_blesk

venkovan

Kulový blesk vzniká když se domluví asi 12 rodin o směně bytů a vše proběhne v jeden den.
O kulovem blesku – od vzniku až po jeho vyvrcholení byl z filmován český dokument.

magicm18

Souhlasim s odpovedí barbakana a toho ktery je.Nekde jsem cetl spekulaci,ze by se mohlo jednat o takove mnozstvi energie,ze by vlastne mohlo jit o plazmovy vyboj.Tzn.asi smestnani energie do takoveho stavu,ze i vznikne plazma.Asi si musime pockat,co veda vyzkumy/pokud na vyzkum budou penize/nam predvede za prekvapeni,o kte­rem,treba nyni nemame zatim ani tuseni.