Kadee

Jak vzniká kručení v břiše?

Co vůbec vydává právě ten zvuk?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Občasné kručení v břiše, zvláště při pocitech hladu, zná asi každý z nás. Dochází k němu ve střevech nebo v žaludku posouváním a promícháváním tekutého obsahu a vzduchových bublin. Pokud je trávicí trubice nenaplněná, obsahuje více vzduchových bublin a při peristaltických pohybech vydává tyto kručivé zvuky.

Jestli se kručení v břiše dostavuje častěji a nezávisle na naplnění žaludku a střev, může tento jev dané osobě dost znepříjemňovat život. Příčinou bývá obvykle zvýšená peristaltika trávicí trubice. Ta je protkaná nervovými pleteněmi, které v závislosti na okolním prostředí a stavu organismu ovlivňují její pohyby. Proto například při vykonávání náročné fyzické aktivity jsou trávicí procesy tlumeny a naopak v klidu jsou zase uvádněny do pochodu.

Činnost trávicího systému je velmi ovlivňována stresovými faktory, proto mohou mít potíže s kručením psychické základy.

První postup, který by od nepříjemného kručení mohl odpomoci, je pravidelně a vyváženě se stravovat, tak aby nechyběly vitamíny a důležité látky příznivě ovlivňující vláknění jako vláknina nebo jogurty. Pokud problémy s kručením neodezní ani při zlepšení stravovacích návyků, je podezření na nervový původ poruchy a problém stojí za to konzultovat s praktickým lékařem nebo gastroenterologem

Zdroj: http://prizna­ky.vitalion.cz/kru­ceni-v-brise/

Další odpovědi
anonym

Mělo by to být vzduchovými bublinami,které jsou ve střevech.