Bronzový

Jak vzniká extrémní bolest prstů v mrazu?

Byl jsem venku bez rukavic 30 minut - považuji se za vcelku otužilého. Právě v otužování jsem měl vždy problém pouze s prsty na rukou. Nedokrvování a velký pocit chladu (to zkrátka nikdy nebyla bolest) se však daly v klidu překonat. Ale bolest jakou jsem zažil po těch 30 minutách absolutně nechápu. Doma to trvalo ještě 10 minut. Tak se ptám - k čemu tělu tato bolest je? Včera nebyl tak silný vítr - to je ten faktor? Poněvadž nic jiného mne nenapadá. Celou zimu nic (pravda - zima teprve začala) a dnes jedna procházka... Zkrátka jak se bránit/chránit/cvičit/...? Přišlo mi, že to jsou křeče za účelem získání tepla. Proč však byly tak silné, to nedovedu pochopit.
Doplňuji:
Přesně to jsem se chtěl dozvědět "gecco"! Nějaké to odborné popsání stavu, situace atd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zřejmě ti bylo celkově chladno - tělo se proti prochladnutí brání snížením prokrvení periferií a ty následně omrzají (a bolí, zejména při návratu k normálu) - na to bacha, omrzliny (podobně jako popáleniny) mohou způsobit nevratná poškození...
Jak se chránit?
- celkově se lépe obléct (i protipotně)
- rukavice
- krátkodobě alkohol - rozšiřuje periferní cévy (takže krátkodobě před omrzlinami ´chrání´, ale zvyšuje celkové prochlazení těla)

Další odpovědi:

Zlatý

Chránit se rukavicemi.

Stříbrný

placatici:-)

Bolest je varovný signál těla podmiňován nervovými impulzy vycházející z mozku,který oznamuje,že něco s tebou není v pořádku.Buď rád,že jsi zdravý a, že tě tělo vůbec varuje.
Doplňuji:
pokoušet se nemá!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.