Ev a

Jak vzít návrh na vklad zpět?

Dobrý večer, před měsícem jsem podala návrh na vklad, který nebyl povolen, teď chci návrh vzít zpět ale nevím jak se to dělá a co všechno je třeba udělat? A když ho vezmu zpět za jakou dobu ho budu moct opět vložit? Děkuji za Vaši odpověď 🙂

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Vklad do KN?

Jdi na KN a tam ho písemně zrušíš, oni na to budou mít tiskopis.
Pak až bude zrušení pravomocné, ho znova můžeš podat.

Je tam pořád plomba? Na KN se to dá sledovat online.
http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/
Proč nebyl povolen? To tě vyzvali k doplnění, nebo to zamítli, pokud zamítli, tak ho nejspíš potřeba rušit nebude.

Další odpovědi
jáára

co?

Smlouvyzdarm

Vklad nebyl povolen, a tak ho asi ani nelze vzít zpět. Jediný problém je, že než zapíšou případně nový vklad (opravenou smlouvu) musí tam proběhnout nějaká další lhůta třiceti dnů od doručení rozhodnutí účástníkům, a to dle OSŘ, kdy v této lhůtě se může podat žaloba proti tomuto rozhodnutí (není totiž jiného odvolání proti zamítavému rozhodnutí katastru, než se obrátit na soud). Myslím, že katastr po Vás chce spíše nějaké prohlášení, že tohoto prostředku nebude použito, že se ho vzdáváte. A jak takový dokument bude nazván je již celkem jedno, protože důležitý bude obsah. V každém případě bych se obrátil na místně příslušný katastr a domluvil se tam s právníkem co po Vás vlastně chce.
I když ještě mě napadá, že možná se po tuto dobu stanovenou pro případné podání žaloby řízení jen přerušuje, a pak by přicházelo do úvahy i to zpětvzetí (to se musím přiznat, že nemám nastudován tento proces ze strany KU).
Pokud by to tak bylo tak zpětvzetí by mělo obsahovat nacionále původních účastníků, že se jednalo o smlouvu ze dne, jejímž obsahem bylo… a že byl podán návrh na zapis vkladu práva dle této smlouvy, a to dne … pod číslem V- /2015– a že sdělujete, že tento návrh na vklad práva do katastru nemovitostí berete zpět v plném rozsahu. Samozřejmě podpisy smluvních stran
Jarda Smlouvyzdarma

Ev a

Plomba tam už zřejmě není. Vyjádřili se, že kupní smlouva, která byla podána nebyla vyhovující ani dostatečná, aby byl návrh na vklad povolen.

zzzlatokopka

Tím pádem pokud tam není plomba ani nebyl převod udělaný je to zrušeno a ty podej nový návrh na vklad s novou smlouvou.

Smlouvy od RK píše někdy úplný patlal, takže se raději obrať na nootáře, je to otázka pár tisíc, ale je jistota platnosti a správnosti smlouvy.

Smlouva musí být přesná, přesně uvedeno kdo, komu, co, za jakých podmínek, kdy a za kolik.

Nezapomeň pak na daň z převodu, je dobré se dohodnout a nechat ji zaplatit hned notáře, pokud dělá převod. Někdy se platí i daň z příjmu.

Ev a

Děkuji moc za rady 🙂