mosoj

Jak vyzvednout zásilku na poště?

Může rodič vyzvednout na poště zásilku adresovanou na jméno jeho dítěte, aniž by pošta porušila platné předpisy ?
Doplňuji:
Podle mě musí mít to slavné zmocnění.

Nejlepší odpověď
tom004

Do plnoletosti dítěte,jsou rodiče oprávněni přebírat poštovní a jiné zásilky,protože jsou ze zákona jejich zástupci.
Doplňuji:
Chybička se vloudila,správně je, do zlettilosti dítěte, (tj. do 15 let).

Další odpovědi
led

Pokiaľ nie je výslovne určená do „vlastných rúk“ do plnoletosti dieťaťa má zákonné právo.

Děda Louda

Kdo by vydal slavné zmocnění, když je zmocnitel nezletilý?

mosoj

Musídíte učinit toto prohlášení ( což je na úrovni toho zmocnění).

http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/cz/nastro­je/dokumenty-ke-stazeni-id355/prohlase­ni_zz.pdf

mosoj

Dříve k tomu bylo třeba ještě razítko nějakého úřadu, dnes ho nahradilo „prohlášení“.

kropitko

Tak já myslím, že pokud má dítě o.p. a zásilka je určená do vlastních rukou, že jí jako rodič přebrat nemohu,,,

led

Presne tak, má doklad totožnosti, preberá si poštu samé ak je do vlastných rúk. Doporučene, pokiaľ nie je určené do vlastných rúk môžu prebereť aj rodičia, prípadne súrodenec s OP.

mosoj

Nemáte pravdu. Je třeba udělat to prohlášení. Můžete to mít soudem zakázané a na poště to nemůžou vědět.