jak vyzvednoout dopor.zasilku bezobc.prukaz ani pas

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, bez průkazu totožnosti pošta nevydá.

Další odpovědi
baghira

Poštovní podmínky, článek 23:

1. K prokazování jména a příjmení fyzické osoby, případně dalšího identifikátoru, např. data narození, lze použít pouze,

  1. jde-li o českého občana, občanský průkaz, řidičský průkaz vydaný v České republice nebo cestovní doklad vydaný v České republice,
  2. jde-li o cizince, osobní doklad, který umožňuje pobyt v České republice.

ALE:

Pokud je zásilka dodána do bytu, označeného jménem adresáta, a je to normální rekomando, ne do vlastních rukou, může být vydána tomu, kdo se v dotyčném bytě nachází, i bez prokázání totožnosti. (článek 25, odst. 2b). Takže řešením by bylo požádat o opakované doručení a počkat si na to doma.
Doplňuji:
Při přebírání na poště nebo kdekoliv jinde než v bytě se musí totožnost prokázat vždy.

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/nastroje/zps­.pdf

hanulka11

musíte se prokázat , jinak nemáte právo zásilku dostat