Valky

Jak vyzrát na zarůstající palce u nohou?

Potřebuju poradit. Přítel s tím má dlouholetá trápení – jezdí sjezdy na kole a tak potřebuje mít nohy fit. Minulý rok kvůli tomu vynechal celou sezónu. Má s tím obrovské potíže! Palce mu zarůstají tak, že jsem to u nikoho neviděla, byl několikrát na operaci a právě, když byl vloni, to byla konečná. Doktorka mu „seřízla“ kůži kolem celého prstu a ani za ten rok, co to má bolavé, se mu to nezahojilo! Pořád to má jako ránu, krvácí mu to, a nehet má věčně zarostlý. Já už jsem z toho nešťastná. Za pár dní letíme do Egypta, takže jsem zvědavá, jak s tímhle vleze do moře. :( V bývalé práci mu nedovolili, aby si to dál léčil, a navíc mu i po operaci zakázali otevřené boty – musel mít stále uzavřenou obuv, 8–9h denně, k tomu v práci celou dobu jen stál. Teď si našel nové místo, kde je jedno, jakou má obuv, domluva je super a skoro pořád jen sedí… Neznáte – v PRAZE! – nějakého dobrého chirurga, nebo nemáte nějaký typ, co s tím???? :((((
Doplňuji:
Přítel si stříhá nehty rovně a nemá problém s tím, nechat to přerůst po stranách, to by i vydržel, problém je, že má „val“ i nad nehtem, takže když nehet roste, „zarývá“ se mu tam do kůže, má pak celý prst nateklý a krvácí mu. Je to šílenost.
Koupu mu to v roztocích z manganu (na pročištění), leptali jsme to dusičnanem stříbrným, aby to neměl tak živé… A pořád nic… Prostě nic nepomáhá… Na pedi s tím nemůže, protože má ten prst fakt živý, a i když mu na to sáhnu já, co nejjemněji, tak skučí bolestí… Chci koupit tekutý obvaz k tomu moři, ale nevím, jestli to má cenu, jestli to vůbec v tom moři vydrží…
Byl už na takových operacích a nikdo mu s tím zatím nedokázal pomoci.. :(

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak podle mého jediné co pomůže je laser,,už jsem vyzkoušela snad vše a jen tohle mi skutečně pomohlo,,

Další odpovědi
anonym

Valky , muj syn – 22 let ma ten samy problem. Chirurg mu rika , ze musi cekat az nehet doroste a chodit k pedikurce. To on by byl rad , ale nikdy to nevydrzi. Take se mu ty nehtiky po stranach zaryvaji do masa. Me to boli za nej a budu cekat i s vami na odpovedi. 🙂 -iv-

dědapetr

U mne to řešili chirurgicky operativně před 20lety a mám pokoj.

mosoj

Nemám s tím osobní zkušenost, ale vím že se doporučuje stříhat nehty rovně aby to přestalo.

hanny 2

V Praze určitě najdete pracoviště,kde provádí metodu na zarostlé nehty,která se jmenuje špónování – http://www.med­sport.cz/spono­vani.html

Deli

Valky, je to fakt bolestivá a nepříjemná záležitost. Léta jsem to řešila po různých chirurgiích, nehet mi částečně nebo i celý strhávali, ale opakovaně se to zase zkloutilo (měla jsem ho po úrazu trochu zkroucený) a zarůstalo vesele dál.
Nakonec jsem jednou na štědrý den ve dvě ráno vyrazila (už šílená bolestí) na chirurgii ve FN Plzeň, kde jsem bulela, ať mmi klidně uříznou celý palec, ale že už nemůžu. (V rámci předvánočních příprav jsem další strhávání odložila na leden, ale už se to nedalo vydržet.) Byli tam ze mně v šoku, mysleli si, že si dělám legraci či co.
Pak se tomu dobrému lékaři mne zželelo, dal mi něco na bolest, vyslechl celý problém léta zpátky, a poslal mne na PLASTICKOU chirurgii v jejich FN, kde mi ambulantně v místním znecitlivění udělali plastiku nehtového lůžka.
A od té doby – ťuk ťuk – mám klid.

Nevím jaké operace a na jaké chirurgii Váš přítel již podstoupil, ale pokud nebyl na plastice nehtového lůžka, zkuste to.

venkovan

Nůžky, ostré dláto či něco podobného a v nehbut po směru růstu proškrabat rýhu (ne celým nehtem). Nehet trochu povolí a netlačí tolik do okrajů. To je rada starého chirurga když jsem u něj před lety fňukal. Pokud zarůstá i horní okraje, tak asi by bylo možné udělat rýhu (rýhy) přes nehet. možná by povolil a ohnul se nad kůži do které zarůstá.

Valky

Pro venkovana: To přítel musí praktikovat skoro ob den, jinak by nemohl chodit. Už jsme se rozhodli a po dovolené jedeme do Ostravy, uděláme si výlet, se zdravotními účely, hlavně, když už bude zdravý. Protože je to síla, nechce teď ani do žabek, protože venku je prašno a špína – on to má rok opravdu živé, a když vyleze z bot, má krvavé ponožky, pořád ho to bolí. Když jdeme na delší procházku, tak to je potom síla, jak je palec nateklý a bolestivý… Zkusím, aby mu to lékaři napsali na pojišťovnu, protože je ten zákrok placený, i když, pokud bude mít pokoj, tak to za to stojí.. ;o)
A touto cestou také moc děkuji „kropítku“ za informaci a mailík o nemocnici!